Teekond ettevõtjaks #7: väikeste saavutuste märkamine

Oma ettevõtlusega alustamisel on üheks suurimateks väljakutseteks sihikindluse ja motivatsiooni leidmine liikumisel oma unistuste ja seatud eesmärkide suunas.

Igapäevaelu ei ole ideaalne maailm kus kõik juhtub ja toimub plaanipäraselt. Takistusteks võivad peituda meis endis kui ka võivad nendeks olla väliskeskkonna poolt meie teele sattuvad väljakutsed, millega peame toime tulema. Minul endal on näiteks multi-tasking saanud üheks inimlikuks takistuseks, mida keskastmejuhina palgatööd tehes olen endas pigem imetlenud. Aga nüüd oma ettevõtte arendamisprotsessis olen pideva väljakutse ees leida endas püsivust keskenduda ühele tegevusele korraga, ükskõik kas selleks on siis ettevõtlusteemalise raamatu lugemine või tootearendust puudutavad tegevused. Väga suur kiusatus on nendele tegevustele sekka samaaegselt kokata, vaadata telekat või vastata emailidele.

Selleks et säilitada ja kasvatada oma ettevõtmistes motivatsiooni on väga oluline märgata ja tähistada juba saavutatud tulemusi kasvõi väga pisikestes ja pealtnäha ebaolulistes saavutustes. Olen ise teadlikult tegelenud oma ettevõtte arendamisega juba üle 1 aasta. Arvestades et olen seda siiani teinud oma põhitöö kõrvalt, siis on selge et ühelt poolt on ajaline panus mida olen saanud oma ettevõttesse panustada oluliselt väiksem ootustest mida oma ettevõttest ootan. Samas kui võrrelda aastale tagasi, siis on sellel teekonnal olnud imetlusväärseid tulemusi.

Mind väga kõnetas Entrepreneur.com poolt avaldatud artikkel „Your First 5 Signs of Success” mida juhtusin täna hommikul lugema. See artikkel võttis väga hästi kokku ka minu esimese aasta ettevõtluses koolitaja, terapeudi ja isikliku arengu nõustajana.

  • Esimene Sinu mittetuttav klient.

Ettevõtlusega alustamine tähendab ka oma idee / toote / teenuse müüki. Kui müüki ei ole, siis ei ole ka ettevõtlust. Mäletan kui eelmisel aastal alustasin koolitustega, siis osales koolitusel „Eneseteostus läbi loomeettevõtluse” poole vähem inimesi kui sel aastal ning nendest ka veel üle poole olid minu jaoks tuttavad inimesed. Samas mäletan oma koolitusettevõtte esimest klienti, kelleks oli tegelikkuses Äripäev, kes tellis mu käest ühe finantsteemalise artikli. Lisaks õnnele ja rõõmule selle üle mõistsin sellel hetkel et selline algus oli igati hea enne minu ettevõtlusele.

  • Sinu esimene artikkel või pressiteade

Turundus on kommunikatsioon toote/teenuse ja kliendi vajaduse vahel. Iga ettevõtja teeb enda jaoks valiku kas, mis mahus ja kuidas ta teavitab potentsiaalseid kliente oma toodetest/teenustest. Mulle on juba lapsest peale väga meeldinud kirjutada. Kuna olen selline ettevõtja kes liigub oma eesmärgi suunas tasa ja targu, siis olen teinud ka otsuse et ma investeerin väikeste sammude haaval turundusse. Üheks võimaluseks kuidas end teatavaks teha potentsiaalsetele klientidele on kirjutada blogi ja artikleid. Seega võtsin eelmisel aastal ühendust ajakirja Sensaga ja pakkusin oma artikleid. Mäletan siiani kuidas igal päeval suure värinaga hinges ootasin järjekordse numbri avaldamist. Nüüd on mul mõtetes üks suurem meediaprojekt, aga sellest kunagi hiljem 😉

  • Sinu esimene arve

Esimene arve tähistab vaieldamatult seda, et see mida ettevõtjana teen on klientide jaoks niivõrd oluline et nad on valmis selle eest raha maksma. Imeline tunne, eks!? Olen jätkuvalt arvamusel, et iseenda ettevõtluses teenitud esimesed 50 EURi võib olla tunduvalt väärtuslikum kui kuupalgana laekuv töötasu.

  • Esimene kord kui keegi kuulis Sinu ärist.

Oma ettevõtet arendades ka hakkab tuntus kasvama ja usun et enamike ettevõtjate jaoks on suurim kompliment kui keegi seostab just teda oma ettevõtte või kaubamärgiga. Minu jaoks tähendab see seda kui inimene on omas valdkonnas väga hea ja tunnustatud spetsialist keda usaldatakse. Imeline siht mille suunas liikuda, eks?

  • Esimene kord kui näed oma toodet klientide poolt kasutusel.

Kuna minu roll on aidata inimestel oma ideid ellu viia, siis olen imetlenud enda töös seda kui mõni idee saab teoks. Väga südant liigutav on näha sõltumata katsumustest toimivaid ettevõtteid. See on andnud ka mulle innustust ja tuge edasi liikuda valitud teel.

Related Articles