Naistepäeva eri: naised ja ettevõtlus

Käes on märtsi ehk kevadkuu kõige olulisem pidupäev – on naistepäev!

Õnnitlen kõiki naisi, te olete imelised!

***

Viimasel ajal on Eestis päris palju olnud fookuses nii palgalõhe kui ka naisettevõtluse teema. Nõustun. Teatavaid kitsaskohti on Eestis mõlemas teemas – on naisi kelle tasu ongi madalam, tööle kandideerimisel arvestatakse naiste puhul laste teemat rohkem kui meeste puhul või sõltuvalt tegevusalast võib ettevõtluses kaasneda muude tegemiste kõrval ka iseenda tõsiseltvõetavuse tõestamine. Me kõik teame neid teemasid. Kuid täna ei taha ma mitte kirjutada sellest mis on halb, vaid pigem sellest mis on naisettevõtluse puhul pigem eelised. Uskuge mind, ega ka meestel karmis olelusvõitluses teiste alfa-isastega ei ole üldse mitte kerge ja usun et niipalju kui on naistel ettevõtlusega tegelemise takistajaid, siis on neid sama palju ka meestel. Teemad on erinevad, kuid tulemus sama.

Aga täna, pidupäeva puhul on fookuses naised 😉

Naised ja ettevõtlus?

Mis on esimesed mõtted mis Sul selle sõnapaariga mõtetesse tuleb? Kas on need positiivsed või negatiivsed mõtted? Toetavad need mõtted sind või ei toeta?

Minu jaoks tähendab naisettevõtlus loovust, järjepidevust, tasakaalukust, sisetunde kuulamist ja usku.

Naisettevõtjatena talume paremini rutiini ja tänu sellele oleme järjepidevamad oma tegevustes.

Otsuste tegemiseks võime võtta rohkem aega, kuid kui teeme otsuse, siis ka pühendume ettevõtmisele pikalt. Sageli võib see olla nii miinuseks kui plussiks.

Ettevõtlus tähendab ka kasumi teenimist ja aegajalt võib juhtuda nii, et kui naises hakkab domineerima Hoolitseja arhetüüp, siis ta võib rohkem anda kui ise vastu võtta, ükskõik siis kas selleks on abi, koostöö või vääriline tasu oma toote/teenuse eest. Selleks et Hoolitseja arhetüüp meis ei domineeriks, siis on oluline et me sisemiselt tunneme end enesekindlalt, me väärtustame seda mida teeme ja julgeme väljendada oma vajadusi.Naisena võib meile olla omane vaikselt üksi nokitsedes liikuda soovitud tulemuseni.See arhetüüpses maailmas on Sõdalase arhetüübi esimene staadium – see on see hetk kus me kogume enesekindlust ja õpime tundma keskkonda kus me tegutseme. Oluline on siinkohal mitte sinna kinni jääda.

Olen vabatahtlikult võtnud naisena rohkem vastutust kui minult on seda oodatud. Mõistan alles täna et olen olnud iseenda kõige suurem kubjas. Nüüd olen õppinud elama uut moodi. Ma ei haara endale vabatahtlikult meeste rolli ja vastutust, ei muretse liialt selle pärast et kõigil oleks heaolutundest üledoos ja pigem hindan seda et naisena võin ma”mängida ideedega”, katsetada ja muuta oma arvamust kui mulle endal see tunne on.Aga kõike seda tehes hoides ühendust sügavama visiooniga soovitud lõpptulemusest. See on midagi mida mehed paraku ei saa teha, kuna selliselt käituva mehe suhtes tekib kahtlus tema tõsiseltvõetavuses, kuna mehe käitumisest oodatakse pigem konkreetset sihti ja selle suunas liikumist justkui mööda sirget teed. Naistele on lubatud liikuda mööda kurvilist teed.Ja need kes on sõitnud autoga mööda pikka sirget, siis usun et nõustute et see võib olla teinekord igavam ja ohtlikum kui see tee, mis on täis looklevaid maalilisi kurve 😉 

Seega, soovin tänase naistepäeva puhul kõigile naisettevõtjatele pöörata tähelepanu enda tugevustele ja võimalustele.Uskuge mind, neid on. Pigem on oluline õppida neid märkama, aktsepteerima ja kasutama! 😉

Imelist naistepäeva!

Related Articles