Miks ei tohi võtta äri liiga tõsiselt?

Täna on 1. aprill – naljapäev. On alanud kevadine naljakuu.

Esitasin täna endale küsimuse: “Kas ja kui tõsiselt peaks suhtuma ettevõtlusesse?” Ühelt poolt on ju tegu päris tõsise asjaga – loome endale töökoha, pakume tooteid ja teenuseid ning võtame kõige selle juures tohutus koguses vastutust. Päris tõsine asi, eks?!

Tegelikkuses ei tohiks võtta äri liiga tõsiselt, kuna see võib olla lihtsalt meie tervisele kahjulik. Miks? 

Ettevõtluse olemuseks on probleemide lahendamine. 

Ühelt poolt lahendame klientide probleeme läbi oma toote või teenuse. Teiselt poolt lahendame iseenda probleeme läbi ettevõtluse. Seega päris tõsine asi, eks?!

Kuid selleks, et probleemida lahendamine oleks edukas, vajame selleks loovust. Aga loovus ei ole tõsine asi. Loovuses on alati sees natuke mängulisust, uudishimu ja nautimist. Need asjad, aga ei ole üldse mitte tõsised. 

Kasvõi väikeses koguses loovust iga päev aitab lahendada tekkivaid probleeme, märgata võimalusi ja suhelda klientidega (turundus).

Jagasin mõtted teemal “Miks ei tohi võtta äri liiga tõsiselt” ka Hakkan Ettevõtja TV-s. Lisaks on video lõpus soovitus, kuidas loovust igapäevaselt arendada.

Ettevõtlusnaljad

“Ah et sina, Juku, oled nüüd ärimees!” imestab vana pedagoog. “Seda poleks küll ilmaski osanud arvata, sest koolis oli sul matemaatikaga suuri raskusi…”  

“Äriajamine käib minu käes kui käkitegu! Ja mis seal keerulist on: kahe tuhandega ostan, nelja tuhandega müün – see kaks protsenti vaheltkasu rahuldab mind täielikult!” 

 

Kogu klass kirjutab kirjandit teemal “Kui ma oleksin ettevõtte juht …”, ainult Juku istub, käed rüpes. 

“Juku, miks sa ei kirjuta?” küsib õpetaja. 

“Ma ootan sekretäri!” 

Noormees, kes oli hiljuti pärinud väikese varanduse, kuulis kaasaegsel siirdamisoperatsioonist ja otsustas uue aju kasuks. Ta läks spetsialisti juurde ning küsis mida ta saaks pakkuda.

“Noh,” ütles spetsialist, “see sõltub, mida sa saad endale lubada. Hetkel on meil mitu aju laos: pangaametnik 5000 eurot, ülikooli professor 10 000 eurot ja ülemkohtu kohtunik 20 000 eurot.”

“Ma olen jõukas mees” ütles noormees, “ütle, mis on teie kõige parem ja kallim aju?”

“Sul on vedanud,” ütles spetsialist, “meil on hetkel börsimaakleri aju, väga eriline pakkumine 50 000 eurot.”

“Ma ei mõista,” ütles noormees, “miks on börsimaakleri aju nii palju kallim kui teised?”

“Lihtne, seda kasutatakse väga harva” ütles spetsialist.

 

Boss kutsub alluva oma kabinetti ja küsib: Kas sulle soe õlu meeldib?”

Alluv:” Muidugi mitte”

Boss:” Aga higised naised?”

Alluv:” Uhh, muidugi ei!”

Boss:” Selge, sinu puhkus on siis veebruaris!”
Related Articles