Lühilugu: “Kastist välja” mõtlemine

Ühes väikeses Itaalia linnas, sadu aastaid tagasi, võlgnes Väikeettevõtja suurele Laenuhaile suuri summasid. Kuna Laenuhai oli juba vana ja mitteatraktiivse välimusega, siis huvitas teda väga Väikeettevõtja tütar.

Ta otsustas teha Väikeettevõtjale pakkumise. Ta on valmis kustutama täielikult võla, vastutasuks Väikeettevõtja tütrega abiellumisele. Otse loomulikult see ettapanek ei meeldinud ei Väikeettevõtjale ega ta tütrele.

Laenuhai tegi ettepaneku. Ta paneb kahte kotti 2-te värvi kivid, ühte valged ja teise mustad. Seejärel peab Väikeettevõtja tütar valima kahe koti seast ühe. Kui kotis on mustad kivid, siis võlg kustutatakse ja tütar peab abielluma Laenuhaiga. Kui ta valib koti kus on valged kivid, siis samuti võlg kustutatakse, kuid tütrel abiellumise kohustust ei ole.

Sel ajal kui Laenuhai kive kotti pani, märkas tütar, et Laenuhai pani mõlemasse kotti mustad kivid. Seejärel ulatas kotid tütrele ja palus tal valida välja ühe.

Tütrel oli selles olukorras 3 valikut:

  1. Keelduda koti valimisest;
  2. Võtta mõlemast kotist välja mustad kivid ja paljastada Laenuhai pettus;
  3. Valida siiski üks kott ja abielluda.

Ta võttis ühest kotist kivi ja enne kui ta seda vaatas, ta “ootamatult” pillas kivi teises kotis olevate kivide keskele. Ta ütles Laenuhaile: “Oih, kui kohmakas minust. Aga pole midagi, vaata, millied kivid on teises kotis, siis saad öelda millise valiku ma tegin“.

Kuna teises kotis olid samuti mustad kivid ja et mitte enda pettust paljastada, Laenuhai pidi olukorraga kaasa mängima ja kinnitama, et kivi mille tütar valis oli valge ning Väikeettevõtja võlg kustutati.

Loo moraal:

Keerulistes olukordades on võimalik mõelda loovalt ehk “kastist välja” ja

uskuda, et alati on valikuid rohkem kui üks.

Allikas: wealthygorilla.com 

Related Articles