Lühilugu: 5 dollarit (takistused)

Noorpaar veetis Las Vegases mesinädalaid. Kolmandal päeval kaotasid nad kasiinos 1000 dollarit. Samal ööl märkas peigmees kummutil üht eset. Lähemalt uurides mõistis ta, et see on 5 dollarina źetoon, mille nad otsustasid jätta suveniiriks.

Järsku märkas peigmees, et źetoonist kiirgab välja number 17.  Võttes seda kui märki, jooksis ta alla kasiinosse ja pani 5 dollarise źetooni numbrile 17. Peagi tabaski pall number 17-st ning peigmees võitis hetkega 175 dollarit.

Rõõmus võidust, otsustas ta õnne taaskord proovida ning asetes taaskord võidetud summa numbrile 17. Järgmise ringiga tabas pall jälle number 17-st ning peigmees võitis 6125 dollarit. Joovastunud võitudest jätkas peigmees mängimist numbrile 17, kuni võidusumma kasvas 262 miljoni dollarini. 

Ekstaasis võidetud miljonites, otsustas ta mängu jätkata, kuid ühel hetkel jäi pall seisma numbril 18 ja peigmees kaotas võidetud miljonid.

Kui ta läks hotellituppa tagasi, küsis pruut ta käest:

Kus sa olid?

Mängisin ruletti” vastas peigmees.

Ja kuidas läks?” uuris pruut.

Päris hästi. Ma kaotasin 5 dollarit” vastas peigmees muretult.

Loo moraal:

Inimene tajub takistusi vaid läbi reaalsete tegevuste. Tegevusetus eesmärkide elluviimisel hoiab takistused mõtte tasandil, tajumata takistusi tõeliste takistustena ja mõtte tasandil on nendega kergem toime tulla (nt hirm läbikukkumise ees, turvatunde kaotus, majanduslik ebakindlus, kriitika jms). Eesmärkideni jõudmist ja tegelikest takistustest läbiminekut toetavad reaalsed ja järjepidevad tegevused.

Related Articles

5 peamist takistust ettevõtluses

“Rahvusvahelise ettevõtlusuuringu AGER 2018 tulemuste järgi unistab eestlane kasumile orienteeritud suurlinnas tegutsevast ärist, kus tal on palgatud personal ning pakutakse pigem teenuseid kui tooteid. Ettevõtjaks saamisest unistab 52 protsenti…