Kogemuslood: läbi isikliku arengu ettevõtjaks ehk mentorprogramm “Eneseteostus ettevõtjana?”

Nii ma siis istusingi pargipingil ja nautisin varasuviseid päikesekiiri. Olin võtnud kaasa paberi, pliiatsi ja soovi panna paberile esimesed mõtted sügishooaja visioonist iseendast ettevõtjana ja sellest mida ma esimese projektina teen. 


Kuidas leida äriidee? “Tee seda mis Sulle on kerge, kuid teistele raske”


Olin teinud varasemalt mõned ettevõtluskoolitused loomeettevõtjatele, sain positiivset tagasisidet osalejatelt ja samas mõistsin alustava terapeudina – inimene võib küll läbida põhjalikud ettevõtlusteemalised koolitused, kuid kui tema sees on teadlikud või alateadlikud psühholoogilised takistused, siis võivad need olla veelgi suuremad piduriks ettevõtlusega alustamisel, kui selleks on äriidee või stardikapitali puudumine.


Minu eristumisstrateegia – kogemuspõhine psühholoogiline lähenemine ettevõtlusõppele.


Koostasin programmi, kuulutuse ja tegin tasuvusanalüüsi. Planeerisin küll esialgu vaikset algust, aga endise müügijuhina oli suur kiusatus hakata katsetama – milline turundus- ja müügikanal kõige paremini müüb? Koostasin turundustegevuste plaani ja otsustasin aktiivse turundamise kasuks (aktiivne tasuline reklaam Facebookis, e-maili turundus, sisuturundusartikkel portaalis Postimees). Vaiksest algusest sai alguse programm, kuhu registreeris 50 osaleja ringis. 


Turundussoovitus alustavale ettevõtjatele: ettevõtlusega alustamise etapis katseta erinevaid  ideid, võimalusi, tegevusi ja vahendeid. See annab võimalikult objektiivse tagasiside kas ja kuidas on võimalik jõuda klientideni. Ole loov ja ärata endas mänguline detektiiv, kes otsib kliente ja mõistab nende vajadusi! 😉


Mentorprogrammi “Eneseteostus ettevõtjana?” tulemused 2017-2018:

  • kokku on läbinud programmi 75 inimest Tallinnas ja Tartus;
  • programmi vältel sündis imelisi uusi ideid, tooteid, teenuseid ja nii psühholoogilist eneseteadlikkust kui ka kindlustunnet järgmiste sammude osas (vt allpool).

Olen südamest tänulik praegustele ja uutele osalejatele! 

Tutvu programmiga ja liitu SIIN

Allajärgnevalt toonud välja programmis osalejatest julgemate kogemuslood ja tagasiside.


Ettevõtja isiklik areng inimesena on sama oluline kui akadeemiline kompetents või praktiline ettevõtluskogemus.


Ettevõtlikkus on nakkav!


Toode “Senny kleit

“Kleit, mis sobib igale naisele tuues välja parima meis – lapseliku rõõmsameelsuse ja täiskasvanuliku tasakaalukuse” iseloomustab toodet selle looja Merle

Merle tagasiside mentorprogrammile:

“Innustav ja hea emotsionaalne õhkkond. Võimalus saada individuaalkonsultatsioone. Ärivaldkonna sidumine isikliku arenguga (iseenda parema mõistmisega). Personaalne lähenemine (kontaktide ja vihjete jagamine enda idee edasiarendamiseks).

Merlega saab kontakti ja kleiditellimusi edastada:

Tel 56 915 214 

Teenus/tooted “Harfimuusika ja eeterlikud õlid” 

Aura tagasiside mentorprogrammile: 

“Mentorprogrammi tulemusel pean ma üheks kõige tähtsamaks muudatuseks julgust püstitada ja välja kirjutada hirmule vaatamata mõned eesmärgid koos tähtajaga ning vajalike tegevuste nimekiri. Ja alustasingi lihtsalt tegevust ületades hirme, mis viis samm-sammult eesmärgini. 2017 aastal julgesin luua oma ettevõtte Via Aurelia OÜ, kirjutada välja esimesed arved harfi etteaste eest.”

Auraga saab kontakti ja kutsuda tema imelist harfimuusikat esitlema:

Koduleht www.viaaurelia.ee 

E-post: aura.alas3@gmail.com   


Toode “Käsitööna valmistatud mütsid

“Käsitööna valminud Minu mütsid sobivad sportimiseks, surfamiseks ja eelkõige niisama mõnusalt vabaaja veetmiseks.Silmapaistvalt värvilised ja naturaalselt puuvillased” ütleb Merilyn, mütside looja.

Merilyni tagasiside mentorprogrammile:

“Lõpetasin palgatöö traditsioonilises vormis. Koolitus ehk andis julguse ja tõuke astuda samme, mis olid juba enne peas mõlkunud ja soovi veelgi enam tegeleda asjadega, mis annavad juurde energiat ja toetavad enesearengut. Samas tõi ettevõtluse osas rohkem reaalsusesse, sest sellega kaasneb vastutus ja kindel tegutsemisviis ja see võib-olla ka veidi pidurdas mu suuri plaane, et kõik ikka pole nii lihtne ja tunde pealt tegutsemine.”

Merilyni ja tema imeliste mütsidega saab tutvuda ja tellimusi kevadeks-suveks edastada:

https://www.facebook.com/minu.Handmade


Toode “Papis nukumaja”

“Lapse jaoks turvaline ja loov; lapsevanema jaoks taaskasutatav materjali” ütleb Marianna oma toote kohta.

Marianna, papist nukumaja looja, tagasiside mentorprogrammile:

“Alustasin oma ideede elluviimisega. Hetkeks pole veel ühtegi projekti lõpetatud, aga see eest on mitu huvitavat projekti juba alustatud. See on aeg, kus sa saad olla koos inimestega, kel on kõigil oma visioon ent eesmärk on üks-äratada ellu oma unistused. See on motiveeriv ja inspireeriv. Kuna koos on erineva valdkonna inimesi, siis on võimalik saada nõu ja toetust – kõigega ei peagi üksi hakkama saama, julge küsida!”

Marianna nukumaja kohta saab rohkem infot küsida ja tellimusi esitada:

E-mail: marianna.bogdanova1@gmail.com


 Teenus “Marve iluklubi teenused

“Olen ettevõtja, nõustaja ilumaailmas ja tiimi loomisel. Marve Iluklubi teenusteks on meigiteenuse ja praktiliste töötubade korraldamine tüdrukute õhtuteks, sünnipäevadeks”iseloomustab Marve oma ettevõtlust.

Marve tagasiside mentorprogrammile:

“Soovitan väga, kuna koolitajal on endal praktilised kogemused erinevates valdkondades ja ise kogu tee läbi käinud”

Marvega ja tema iluteenustega saab tutvuda:

Telefon 50 62 549
https://www.facebook.com/marveiluklubi/

Teenus “Dokumendi- ja infohalduse konsultatsioonid ja koolitused

“Tõsta oma ettevõtte efektiivsust ja kasumlikkust läbi teadliku ja aruka dokumendi- ja infohalduse!” ütleb Külli.

Külli tagasiside mentorprogrammile:

“Enne koolitusele tulekut olin jõudnud n.ö “surnud punkti”, kust ei osanud enam ise kuhugi edasi liikuda, sest teadmisi ja kogemusi nappis. Hetkel olen leidnud taas motivatsiooni ning saanud häid soovitusi ettevõtte arendamiseks, millest osa on veel teostamise järjekorras. Kõik kohtumised on olnud väga inspireerivad ning koolitus on alustavale ettevõtjale kindlasti väga suureks abiks!”

Külli saab kontakti võtta :

Telefon: 53586463

Teenus “Füsioteraapia teenused

Foto: Kristin Hansen

“Teraapiakoda pakub füsioteraapia teenuseid – massaaži ja terapeutiliste harjutuste näol. Eesmärgiks on aidata inimestel end oma kehas hästi tunda. Väike kodune salong pakub vahetut lähenemist ja hubast õhkkonda” iseloomustab Riin oma teenuseid.

Riinu tagasiside mentorprogrammile:

“Koolitus andis suurepärase võimaluse ja keskkonna oma ideid ja tegevusplaane selgemaks mõelda, õppida iseend ettevõtluse kontekstis märksa paremini tundma ja saada enesekindlust selgeks mõelda ja astuda ettevõtte alustamiseks või arenguks vajalikke samme. Soovitan koolitust, kui napib ettevõtluse alustamisel enesekindlust, teadmisi või ollakse sattunud ummikusse juba olemasoleva väikeettevõttega.”

Riinu poolt pakutavate füsioteraapiateenuste kohta saab rohkem infot:

www.teraapiakoda.ee