Ettevõtte kasvublogi 2#: riskimise julgus

Alustasin jaanuaris uue kogemusloo “Ettevõtte kasvublogi” kirjutamist.  Postituste sarja eesmärk on läbi fookuse ja teadlikkuse viia oma ettevõte uutesse kõrgustesse.

Mis on toimunud ehk kokkuvõte jaanuari ja veebruari tegevustest

Uus aasta on alanud tegutsemise tähe all. Jaanuari alguses võtsin aega uue aasta eesmärkide seadmiseks ja tegevusplaanide sättimiseks. Peale otsust teha 2019. aastast 24 nädalane aasta ehk saavutada eesmärgid 6 kuuga, oli mu kõige suuremaks küsimuseks iseendale “Kuidas?”. Usun, et seda on küsinud endalt kõik ettevõtjad, kuna vastus küsimusele “kuidas?” on ühtlasi võti tulemusteni!

Minu esimene otsus oli hakata mõtlema strateegiliselt ehk otsuste tegemisel võtta aluseks pikaajaline fookus. Mõistsin, et selleks tuleb tekitada endale tekitada aega.

Tegin esimese olulise ja raske otsuse enda jaoks – tühistasin paar pikemaajalist koolitusprojekti. Vabastasin seeläbi aega nii arendustegevusteks kui ka enda taastumiseks, kuna ülekoormatuna väärtust luua on kindlasti keerulisem.

Jaanuar ja veebruar on möödunud tõeliselt kiirelt. Minu fookuses on olnud 3 teemat:

1.Raamatu “Ettevõtjaks palgatöö kõrvalt” kirjutamine. 

Minus on olnud raamatu kirjutamise soov juba pikalt. Eelmise aasta lõpu poole hakkas minus tekkima mõte kirjutada ettevõtlusraamat läbi iseenda kogemusloo. Alustasin 2008. aastal ettevõtlusega majanduskriisi tingimustes. Läbi oma loo on valminud praktiline ettevõtlusraamat ettevõtlusega alustamisest. Selle raamatu kirjutamine on olnud minu jaoks väga eriline kogemus, kuna kirjutades läbi seda ääretult rasket perioodi oma elust, said ka mitmeid otsad kokku tõmmatud ja uued algused tehtud. Raamat ilmub mai 2019.a. Eeltellijale on soodushind 15,90 EUR (alates 16.04.2019.a. on hind 19,50 EUR). Tutvu raamatuga SIIT

2. Ettevõtlusportaalil on uus kujundus!

Minus oli pikalt tunne, et ettevõtlusportaal vajab uut ja värsket kujundust. Veebruari alguses tegin otsuse anda sellele rohelise tule. Kuna ma ise ei ole arendaja, siis sümboliseerib ettevõtlusportaali uuendus ka seda, et tellisin arendustöö sisse ja mitmeid WP pluginad on ka tasulised. Usun, et investeeringute tegemine tähistab kindlasti ka minu usku sellesse, et Eesti ettevõtlikud inimesed vajavad üht korralikku ettevõtlusportaali! Enne arendustöid küsisin spetsialistide arvamust olemasolevatele portaalile ja panin kokku teemad mis on vaja kindlasti ära muuta.  Kui Sul on ideid või mõtteid seoses ettevõtlusportaaliga, siis oled julgelt andma tagasisidet info@eneseareng.ee

3. Viin ellu unistuse ja korraldan oma esimese ettevõtluskonverentsi 18. mai 2019.a.

Ettevõtluskonverentsi tegemise soov oli mul juba siis kui käisin palgatööl. Mäletan kuidas ühel lõunal kolleegile oma unistust jagasin. Kuna idee oli suur, siis oli ka mul vaja selleks kasvada. Sel kevadel sai aeg selleks küpseks. Seda tõestab ka see, et selle organiseerimine on olnud siiani tõeliselt meeldiv kogemus! Ettevõtluskonverentsi pealkirjaks on “Ettevõtjaks palgatöö kõrvalt”, kus oma valdkonna tõelised tegijad jagavad oma mõtteid ja kogemusi ettevõtlusest, ettevõtlikkusest, väljakutsetest ja võimalustest. Konverentsile on ka soodushind 69 EUR kuni 31.03.2019.a.! Tutvu konverentsiga SIIT

Kas ettevõtte kasv tähendab riskimist?

Kui vaadata fookuses olevaid tegevusi, siis sisaldavad need suhteliselt kõrgeid riske minu jaoks. Eelkõige just rahalisi riske, kuna nii ettevõtlusportaali arendamine, raamatu väljaandmine või ettevõtluskonverentsi tegemine eeldab teatavat rahalist panust. Ebaõnnestumise hinnaks on nii psühholoogiline kui ka materiaalne kahjum, mis võib halvata tegutsemisrõõmu pikaks ajaks.

Viimased 2 aastat põhikohaga ettevõtjana tegutsemine on aga andnud teatava kindlustunne võtta suuremaid riske. Ettevõtjana oleme sageli ristteedel, kus on vaja teha otsuseid – kas jätkata stabiilselt ja turvaliselt tagasihoidlikult või tegutseda jõulisemalt võttes mõningaid kaalutletud riske.

Milliseks kujuneb tulemus? Selgub hiljemalt mai 2019.a.!

Igaljuhul minul on põnev!

P.S. Toredat, Eesti sünnipäeva Sulle!