Ettevõtte kasvublogi 1#: minu 24-nädalane aasta!

Edukat ja mugavustsooni piire purustavat uut aastat!

On 2019.a. aasta kolmas päev. Esimesed kiirustamised teekonnal “uue aasta eesmärgid” on tehtud ja nüüd on hea võtta aega uue postituste sarja avalöögiks.

Detsembris kirjutasin viimase postituse sarjast “Teekond ettevõtjaks“. Kuna olen tänaseks täiskohaga ettevõtja ja enamik minu uusi sihte on seotud just ettevõtte stabiilse ja jätkusuutlikku kasvuga, siis on  mõistlik avada uus positituste sari “Ettevõtte kasvublogi” 😉 

Miks ma kirjutan enda  kogemusest?

Tehes kokkuvõtteid eelmisest postituste sarjast, mõistsin kui palju tegelikkuses aitas kirjutamine kaasa eesmärkide saavutamisel. Kuna postituste sarjal oli päris palju lugejaid, siis eks selline sotsiaalne vastutus sundis nii mõningi kord mugavustsoonist väljuma ja tegutsema. Piinlik oleks öelda … ah, ma ei viitsinud 🙂

Lisaks olen saanud lugejatelt kirju, kus on antud tagasisidet, et postitused on toetanud nii mõnegi ettevõtliku inimese teekonda ettevõtjaks.

Tänan tagasiside ja inspiratsiooni eest, mu head kliendid ja lugejad!

Uus otsus – teadlik kasv

Kui sa oled mu blogi lugeja, siis tead juba, et olen teinud otsuse oma ettevõtet teadlikult kasvatada.

Alustasin sellega eelmisel, 2018. aastal. Tunnistan ausalt, peale otsuse tegemist olid ka kohe takistused ja väljakutsed kohal 😉 Mitmetest esialgetest kasvuideedest pidin loobuma ja oli hetki kus tuli tiheda konkurentsi mõrudat maitset tunda. Täna, aasta hiljem ütlen vaid – “Jumal tänatud, et nii läks!” 

Miks?

Tänasel hetkel vaadates neid õhinapõhiseid ideid, siis olid nad juba eos hukule määratud. Õnneks oli mul piisavalt julgust taanduda võitlemisest seal, kus kaotus oli ilmselge. 


Õppetund:

“Takistused ei pruugi olla juhuslikud. Mõned neist võivad Sind pigem toetada”


Tänu julgusele loobuda mõnedes ideedest ja valmisolekule võtta ette järgmised ideed ehk kohaneda, jõudsin eelmisel aastal müügituluni 30 000 EUR/aastas (2017.a. oli see 14 400 EUR). Seega tegin tubli kasvu ja suur soov on sarnases rütmis jätkata! Jagan numbreid, kuna need on nagunii paari klikiga kättesaadavad ka internetis ja milleks tunda häbi seal, kus tuleb uhkust tunda! 

Millest kirjutan kasvublogis?

Minu peamiseks eesmärgiks on jõuda aastase müügituluni 100 000 EURi. Loodan väga selleni jõuda 2020-2021. aastal. Seega tuleb mul selleks kasvada võrreldes tänasega vähemalt 3 korda. 

Minus on usk, et see on 100% võimalik!

Miks? Kuidas?

MIKS? Ennekõike ma usun, et ma väärin maailmas käibel olevast ca 80 trillionist dollarist vähemalt 0,000001%-i 😉

Teiseks ja suurimaks väljakutseks on jõuda vastuseni “KUIDAS?

Ja seda vastust ma hakkangi nüüd otsima? Ühes olen kindel. See vastus tuleb tegutsemise käigus 🙂 Käesolevas blogis ei peatu ma niivõrd palju ideedel, vaid reaalsetel tulemustel ja tegevustel. Esialgu planeerin postitust avaldada 1-2 korda kuus, võttes sellega kokku jooksvad tegevused, tulemused ja väljakutsed 😉 

Uus lähenemine – minu 24-nädalane aasta!

Eelmise aasta lõpus hakkasin lugema raamatut “The 12 Week Year”, mis soovitab loobuda aastapõhisest planeerimisest ja hakata planeerima oma tegevusi lähtuvalt 12 nädalasest aastast. Autorid põhjendavad seda soovitust uuringutega, mis ütlevad et enamik tulemusi tehakse nagunii viimases kvartalis. 

Seda lugedes hakkasin ka mõtlema enda viimase 2 aasta tulemuste peale. Hm. Tuleb nõustuda. Olen märganud, et ka Eestis on selline aastalõpu spurdi harjumus päris suur. Aasta alguses on justkui aega, sest terve aasta on veel ees. Suvel tuleb puhata, kuna nagunii on suvist valget aega meil vähe ja sügisel võetakse kokku kogu jõuvarud selleks, et aasta lõpus jõuda eesmärkideni. Inimlik, eks!?

Mina otsustasin hakata raamatus toodud 12-nädala põhimõtteid jälgima. Ainuke erinevus vaid see, et ma valisin endale 24-nädalase aasta. Miks? Põhjus lihtne. Eesmärgid peavad ka olema realistlikud ja kuna ööpäevas on vaid 24-tundi, siis kõiki planeeritavaid ideid ei ole mul võimalik puht füüsiliselt ellu viia 12-nädalaga. Minu peamiseks eesmärgiks selle mudeli katsetamisel on tuua fookus aasta algusesse, tunnetada oma mugavustsooni piire ja jõuda soovitud eesmärkideni.

Lühiajalise planeerimise eelised on järgmised:

  • Eesmärgid saavad alguse visioonist, mis peab olema midagi sellist, millega tunned emotsionaalset sidet ja mis toetab ebamugavustest ja takistustest läbi minemist;
  • Mõistmine, et tähtaeg saabub lühema aja jooksul, sunnib ka tähelepanu tooma olevikku;
  • Hakkad tähtsustama iga minuti, tunni ja päeva väärtust;
  • Hakkad planeerima tegevusi efektiivsemalt ja loobuma palju lihtsamalt ebaolulisest.

Mis on esimestel päevadel toimunud?

Tundsin juba esimesel päeval olulist erinevust. 

  • Esimene tegevus – visioon ja eesmärgid paika! Koostasin endale arvutisse faili kus on kirjas eesmärgid igaks päevaks ja nädalaks. Olen küll eesmärkide kirjutamist harrastanud ka varem ja usun, et tänu kirjalikele eesmärkidele olen saavutanud eelnevate aastate eesmärgid;
  • Teadlik planeerimine. Raamatus on soovitatud iga nädala alguses võtta 15-20 minutit aega nädala planeerimiseks. Minule endale sobib kõige paremini pühapäev, et mitte siis esmaspäeval väärtuslikku tööaega sellele kulutada;
  • Igahommikune reality check – kaugel olen? Iga hommikul vaatan eesmärgid üle (ca 5 min) ja teen vajalikud korrektuurid. Tänu ettevõtluskogemusele olen mõistnud, et ettevõtluses muutub igapäevaselt. Ja ka raamatus on öeldud, et inimesed sageli väldivad muutuseid ja takistusi, kuna arvavad et need on midagi halba. Tegelikkuses kiire reageerimine takistustele oluliselt lõppeesmärke ei mõjuta, kuna sellistes olukordades läheb käiku plaan B.
  • Loovus ja uued ideed! Tulin ühele huvitavale ideele kui küsisin endalt: “Mida teeksin olukorras, kui pean eesmärgid juba suveks saavutama?” Kui ma ei oleks endale teadlikult sellist ebamugavat olukorda tekitanud, ei oleks ka tekkinud uusi ideid. Minus pesitses uskumus “aega ju on aasta lõpuni ...”
  • TEGUTSEMINE! Ühegi eesmärgini ei jõuta tegevusteta! On suur vahe teadmisel, et ma kunagi hakkan ettevõtjaks ja tegevustel, mis toetavad juba hetkel ettevõtjaks saamist. 

Tule ühine minuga 24-nädala väljakutses!

Mis Sinu elus toimub kui loobud aastapõhisest planeerimisest?

Soovid tellida uudiskirja ja olla kursis ettevõtlusportaalis toimvaga. Kui jah, siis liitu SIIT