Portaali lugu

Kuidas sündis ettevõtlusportaal?

Ettevõtlusportaali www.hakkanettevotjaks.ee sünnilugu ulatub aastasse 2007. Olin oma esimese äriidee otsingutel ning märkasin, et edukate ettevõtjate pingereas esinesid esimesed internetiäride omanikud. Hakkasin rohkem internetiäri kohta lugema ning mõistsin, et ainuke mida ma oma teadmistega oskan teha, on hakata blogima. Hakkasin kirjutama äriplaanide kirjutamisest ja olin sellel ajal väheseid kes seda tegi.  

Aastatel 2007-2017 tegelesin ettevõtlusega hobi korras ja minu fookus oli pigem raamatupidamisteenuse osutamisele. Blogimisel oli paus. 2016. aastal otsustasin taaskord naaseda kirjutamise juurde ja olen seda teinud tänaseni.

2018.a. kevadel hakkasid mõtted liikuma uuesti ettevõtlusportaali loomise suunas. Läbi aastate on avaldatud mõningaid portaale, kuid peale hoogsat algust on need projektid jäänud pigem passiivseks või kadunud sootuks silmapiirilt. Seega otsustasin lõpuks selle ise ära teha.

ettevõtlusportaal, ettevõtlusega alustamine, äriidee leidmine

Logo ja slogan

Ettevõtlusportaali logoks on Kangelase kujund. Iga ettevõtja on justkui Kangelane, kes liigub julgelt rind ees mööda väljakutsete rada ihaldatud varanduseni. Kui lähtuda arhetüüpsest keelest, siis pesitseb igas inimeses Kangelane, kuid see milline ta on, sõltub juba igast inimesest endast. Liikudes varanduse suunas puutub Kangelane kokku erinevate katsumuste ja väljakutsetega. Kui Kangelane on piisavalt tugev ja sihikindel, siis ta läbib edukalt takistuste rada ja jõuab soovitud eesmärgini.

Mis on tänapäeva ettevõtja peamisteks väljakutseteks? Enesedistsipliin, järjepidevus, oskus infot otsida ja eristada oluline ebaolulisest, julgus küsida abi, müüa oma ideed, turundada nii ennast kui ettevõtet ja kaasata investoreid.

Mis on tänapäeva varandus milleni soovitakse jõuda? Eneseteostus ja vabadus (nii rahaline kui ajaline).

Logo kujunduse autor on Plum Studio.

Mida sümboliseerib sinine värv?

Logo kujundades uurisin põhjalikult värvipsühholoogiat, kuna lisaks sõnadele kannavad sõnumit ka värvid. Erinevatest variantidest valisin välja sinise värvi:

  • SININE – VABADUS, TUGEVUS, VASTUPIDAVUS, RAHU, LOJAALSUS

Sinise värvusega seostub meile nii vesi kui ka taevas – millest taevas sümboliseerib lõpmatust ja vesi nii elu kui ka võimast loodusressurssi. Varjupoolel võib sinine värv ka kanda konservatiivsust ja külma (vesi jäätub madalal temperatuuril). 

Käesoleva ettevõtlusportaal kannab edas järgmisi sõnumeid:

  • TUGEVUS – pakkuda usaldusväärset ja objektiivset infot ettevõtlusega alustamise kohta, mis toetab ettevõtlikkuse arengut ja uute ettevõtete loomist;
  • VASTUPIDAVUS – olla oma tegevuses järjepidev, areneda ja kasvada koos klientide vajadustega;
  • RAHU – pakkuda ettevõtlusega seotud küsimustele vastuseid, vähendada ebakindlust ja hirmu seoses ettevõtlusega alustamisega;
  • LOJAALSUS – olla usaldusväärvne koostööpartner igale kliendile. Sinine värv pakub läbi konservatiivsuse usaldusväärsust ja loob vee sümbolina elu uute äriideede tekkeks.

“Julgen unistada, oskan tegutseda”!

Sirle Truuts 

Ettevõtlusportaali looja

Loe lisaks:

Värvipsühholoogia valikud turunduses” (28.07.2018.a.)

Finantsvabadus – tähendus ja seos ettevõtlusega” (01.07.2018.a.)