8 äriideed kevadeks

Kevad on uute alguste aeg. Peale pikka talve on inimestel energiatase kõrgem ja sageli hakkavad mõtted liikuma aktiivsema tegutsemise suunas. Üheks võimaluseks on hakata ettevõtjaks kevadel.

Ettevõtluses on edu alustaladeks klientide vajadustele vastavate lahenduste pakkumine ja õige ajastus. Viimasega tuleb eelkõige just arvestada hooajaliste äriideede puhul.

Alljärgnevalt on välja toodud 5 äriideed millega tasub alustada just kevadel:

1. Koristusteenus

Kui Sulle meeldib koristamine, siis on kevad just hea aeg selle äriideega alustamiseks. Enamik inimesi soovib oma kodus läbi viia suurpuhastuse, mis sageli hõlmab ka näiteks akende pesu või aia koristust “kolast” mida enam vaja ei ole. Koristusteenuse pakkumiseks mõtle läbi oma ajaline plaan kevadeks ja edasta info nii oma sõpradele kui tuttavatele. Kuna sageli ei soovita võõrast inimest oma koju lubada, siis on Sul kindlasti konkurentsieelis teiste koristusfirmade ees.

2. Lillede jt. aiataimede müük

Kevadel soovib enamik inimesi oma koju tuua lilli, tähistades nii kevade saabumist. Tee lillede edasimüügi kokkulepped hulgimüügi firmadega ja seejärel müü neid ise edasi. Näiteks võid saata pakkumised lillede ostuks oma tutvusringkonnas erinevatesse ettevõtetesse, kes soovivad oma kontorit kevadeks kaunistada.  Lisaks võid ette kasvatada erinevaid aiataimi, mida siis istutuste aiaks huvilistele pakkuda (nt tomati, kurgi, lille jm. taimed).

3. Aedniku ja haljastusteenus

Kevad toob endaga kaasa erinevaid tegevusi aias alates lehtede riisumisest, lõpetades peenarde tegemise ja muru külvamisega. Võid pakuda oma abi nendele aia- ja haljastustöödele, mis ei vaja spetsiaalseid erioskusi.

4. Jalgrataste hooldus

Juhul kui Sul on varasem kogemus jalgrataste müügi ja hooldusega, siis võid kevadel pakkuda jalgrataste hooldusteenust. Jalgrataste hulk tänavapildis on kasvamas ning hea teenuse puhul on püsikliendid tagatud aastateks!

5. Kevad-suve rõivaste müük

Kui Sinu kireks on rõivad ja Sulle meeldib jälgida trende, siis on Sul võimalik hakata hooaja rõivaste loojaks kui ka edasimüüjaks. Kui Sinu kirg on rõivad, siis tõenäoliselt tead sa parimaid pakkumisi ja saad nendest kokku panna kollektsioonid mida pakkuda neile kellel ei ole aega poodides käia või välismaistest e-poodidest tellida.

6. Lihavõttepühade kaunistuste loomine ja müük

Ülestõusmispühad ehk lihavõtted (st munadepühad) toimuvad üldiselt aprillis. Kui Sulle meeldib tähtpäevi tähistada, siis paku endatehtud kaunistusi ka müügiks.

7. Puude istutamine

Erinevate istikute sh puude istutamine toimub kevadel ja selles valdkonnas on alati väga suur tööjõu puudus. Paku puude istutamise teenust erinevatele metsafirmadele, kes otsivad kevadeks tööjõudu.

8. Raamatupidamise teenus

Juhul kui oled läbinud raamatupidamise kursuse, omad kogemust raamatupidajana palgatööl, siis on kevad hea aeg alustamiseks enda raamatupidamise äri. Miks? Kõik ettevõtted peavad esitama hiljemalt 30. juuniks eelneva majandusaasta aruande ning enamik vajab selleks raamatupidaja abi.