2020 Valge Metall Rott: Aasta soosib tegutsejaid!

Hiina metall roti aasta, ettevõtluses roti aasta, ettevõtlikkus, ettevõtlusega alustamine

Algav Valge Metall Roti aasta soosib tarku tegutsejaid.

25.jaanuaril 2020.a. algab Valge Metall Roti aasta. Rott tähendab algust, loovust, inspiratsiooni, uusi ideid ja uusi tegevusi.

Hiina metall roti aasta, ettevõtluses roti aasta, ettevõtlikkus, ettevõtlusega alustamine

Missugused on aasta energiad? Metallrott on ülimalt emotsionaalne, nutikas kõrgseltskonna liige ja teab, kuidas süsteemi edasiliikumiseks ära kasutada. Metallrott võib oma arvamust esitades paindumatu ja vankumatu olla. Provotseerival ja argumenteerival Rotil on väga terav keel, ning ta on võimeline vastase verbaalselt purustama. See on väga edule orienteeritud Rott, tugevate rahaliste instinktidega ja võimeline halvemateks päevadeks varasid kõrvale panema.

Aastat iseloomustavad seega üldiselt järgmised omadused:

  • Kõrge on loovus
  • Loovad ideed
  • Uued algused
  • Uued mõtted
  • Oma ideede tutvustamine

Rott on järgmise tsükli (12 aastat) esimene loom, mis tähistab algust. Selleks, aga et plaane ellu viia/muutust ellu kutsuda vajab ta kriisi. Kuid mandariini keeles kirjutatakse “kriis” kahe hieroglüüfiga – oht ja võimalus.

Metall Rott edastab sõnumi: otsi uusi lähenemisviise ja uusi võimalusi.

Hea avalöök loomingulistele otsingutele, võttes arvesse muutuvaid olusid. Lõppude lõpuks on kõike võimatu kontrollida. Seetõttu, isegi kui teil on selge plaan ja arengustrateegia, jälgige ja analüüsige aeg-ajalt ning pange tähele kuidas seda igapäevelus ellu viiakse (tegevuskava!).

Metall Roti aasta on nagu ookeanil liikuv suur metalllaev. See tähendab, et peame ootama kannatlikult sihtkohta jõudmist. On aeg “järgmiseks esinemiseks” hästi valmistuda. Suurim nõrkus ja tugevus (oht ja võimalus) on keele ja kõne kasutamise oskus. Laiemas plaanis tähendab see teksti üldse – missuguseks sa oma plaani, tegevuskava kirjutad. Tegemist on tugeva, põhjaliku ja kvaliteedile orienteeritud tegevusplaani loomise aastaga. Siin ei anta kriipsugi alla, sest see mõjutab järgmist 12 aastat!

Mis toimub Metall Roti aastal majanduses ja ettevõtluses?

Majandus on Roti aastal heal järjel. Kuna kokku on saanud Roti kiire taip, Pühvli vastupidavus ja Jänese tugev intuitsioon. Oluline on ka see, et selle aasta sünnikaardis on sees Rahavavalvur, kes kontrollib raha liigutamist ja äriotsuseid – seega on tegemist äriliselt, rahaliselt hea aastaga. Kui aasta ise näeb välja metalne ja kõle, siis aastat juhib Tule soojus ja kirg, mis paneb ka raha liikuma. Nüüd on aeg, mil tuleb ära teha olulised otsused. Panna paika oma vundament, põhimõtted, arengukava, visioon, tegevuskava – panna seeme mulda (väga tugev eeltöö) – olla ise seejuures argumenteeritud, selge ja kindel ning mitte jääma vedelema, vaid hakata liikuma, tegutsema, sest tulemas on hangunud energiaga aastad. Hiljaks jäämine tähendab kaotust.

Seda aastat mõjutab ka ebakindluse eelaimduse tunne – tark vaatab üle, kuidas raskemad aastad targalt ja vähese kaotusega üle elada. Maailmamajandus aeglustub, mitte ei kuku, pigem hangub. Roti aastal (vaadates ka tulevikku) sõltub meie heaolu väga palju riigijuhtide “tarkadest” otsustest, kokkulepetest.

  • Hea aasta Tule energias valdkondadele (keemiatööstus, ilu- ja meelelahutus, kunst, koolid jne).
  • Suur konkurents on Vee energias ettevõtmised (reisid, koolitus, nõustamine jne).
  • Segaduses on Metalli energias ettevõtmised (autotööstus, rahandus, lasteaiandus jne).

Autor: Siret Seeder

NB! Kui soovid osaleda Metall Roti aastaga seotud seminaridel või pakub huvi mõni reis, siis vaata lisainfot www.seeder.ee


Sirle Truuts
Sirle Truuts

Kogemuslugu “Miks ma kirjutan ettevõtlusportaalis Hiina kalendri järgsetest aastatest?”

2017. aastal sattusin lugema Kuke aasta ennustust, mis ennustas eriti häid “tuuli” turunduse ja müügi valdkonnale. Lugesin ja unustasin. Hiljem uuesti lugedes aastal toimunu kohta, olin hämmingus. Just sel aastal tulin välja oma esimeste koolitusprogrammidega, mille järgi oli täiesti erakordne nõudlus.  

2019. aastat hakkasin juba teadlikumalt igal aastal vaatama ka Hiina kalendri ennustusi aastaks. Näiteks 2019 aasta oli koostöö aasta ning aasta alguses “õhku visatud” eesmärk leida koostööpartner riigihangetes osalemiseks täitus juba aprillis. Lisaks liitusin eelmisel aastal ka Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooniga, milles lõime Äriklubi. 

Hakka või uskuma?

2020. aastal toob Metall Rott edu julgetele tegutsejatele – seega kõik ettevõtlikud – fookus visioonile, tegevuskavad paika ja mis seal muud kui endale ettevõtlusvundamenti looma!

Related Articles