2019 Maa Siga: arukas kasv ja suhted

Hiina kalendri järgi algas 05.02.2019.a. kollase Maa sea aasta. Kui enamasti on horoskoopides fookuses eelkõige suhted ja raha, siis on põnev vaadata kuidas toetab kollase Maa sea aasta nii ettevõtlust kui ka eneseteostust. Oskus ja rõõm sellest millega tegeled toetab otseselt ka soovitud tulemusteni jõudmist.

Minu kogemus – hakka või uskuma …?

Olen alati arvanud, et meid ümbritseb ja mõjutab nähtamatu maailm, millele me ei pruugi osata seletust anda. Igaühe valik on kas seda uskuda või mitte. Mina olen huvi pärast jälginud Hiina kalendri soovituste mõju ja on toimunud üllatavaid kokkulangevusi.

2017. aasta oli Tuli Kuke aasta, mis sümboliseeris ettevõtluses müügi- ja turunduse tegevusi. Uskuda või mitte, kuid minu esimesele 30 tunnisele alustavatele ettevõtjatele suunatud mentorprogrammi registreeris üle 50 inimese!

2018. aasta oli Kollase Koera aasta. Aasta toetas eelkõige koostööprojekte, kliendisuhteid, uute tehnoloogiate juurutamist ja rakendada praktikasse seda mida on aastate jooksul kogutud. Aasta toetas uue loomist. Mis toimus minu ettevõttes? Sündis ettevõtlusportaal www.hakkanettevotjaks.ee, mis koondab kokku kasulikku informatsiooni ettevõtlusega alustamise kohta. Lisaks said hoo sisse pikemad ettevõtluskoolitused ja lühiseminarid, kuhu hakkasin julgemalt kutsuma valdkonna spetsialiste (koostööprojektid).

Hakka või uskuma?!

Mida toob 2019. aasta ehk Maa Siga ettevõtlus- ja eneseteostushuvilistele?

2019 Kollase Maa Sea aasta on Hiina kalendri järgi sodiaagiringi viimane loom mis võtab kokku olemasoleva ja loob vundamendi uueks tsükliks. Sea aasta võtab kokku eelnevalt loodud tulemused ning hakkab seda kasvatama. Lisaks soosib aasta meeskonnatööd, pühendumist, kirge ja analüüsi, kuid ei analüüsi uute alguste tegemist. Aasta on küll rahulik kokkuhoidmise aasta, aga samas toetab suhete lagunemist mis ei toeta. Aga seda juhul kui seda lubad.

Mida sellest järeldada?

Uute äriideede elluviimisel on soovitav pigem heita esimese sammuna pilk iseendasse ja äriideesse. Analüüs aitab mõista seda mida tegelikult soovid ja teha ülevaade kuidas tulemusteni jõuda. Hiina kalender toetab eelkõige just äriplaneerimist, äriplaanide koostamist, suhete loomist ja suhtlemist. Huvitav kas siin võiks rakenduda ka Eesti rahvatarkus “Üheksa korda mõõda ja üks kord lõika”. Need kes on juba ettevõtlusega alustanud, siis on hea võtta aega märgata ja nautida seda mis hästi. Äkki teed endale kingituse dividendide näol ja lähed reisima?

Kui Sul on soov hakata ettevõtjaks, siis hakka märkama ja otsima võimalusi kuidas unistused ellu viia! Äkki on võimalused ja ressursid juba olemas, aga lihtsalt ei ole osanud neid märgata? Ettevõtlusega alustamise takistustena on sageli nimetatud kõrgeid kulusid, raha puudumist või väheseid teadmisi. Erinevad uuringud ja kogemuslood on öelnud, et ainuüksi isikliku eelarve koostamine aitab kokku hoida 15% sissetulekust ning oskusliku planeerimise tulemusel on ettevõtlusega võimalik alustada ka sageli algkapitalita.

Siret Seeder soovitused nii alustavatele kui tegutsevatele ettevõtjatele 2019:

“Maa Sea aastaks Maa Sea aasta üks tunnussõnu on suhted. Seega missugune on sinu meeskond, kellega alustad või jätkad koostööd. Leia vastavalt valdkonnale ja eesmärgile enda ümber õiged inimesed. Eralda „terad sõkaldest“, sest pinnapealse info järele talitades võid kohtuda nö libameistriga, kes „suuga ehitavad suure linna, aga käega….“ Soovitus uuri koostööpartneri tausta ja tee kindlaks kuidas tal endal läheb ning kas ta ise elab ja tegutseb oma sõnade järgi. Selle meeskonna, kelle sa sel aastal enda ümber lood, astud sa vastu uude päris keerulisse, kuid võimalusterohkesse uude tsüklisse, mis algab 24.01.2020. Edu Sulle! Kontaktid Janno ja Siret Seeder www.seeder.ee

Related Articles

5 peamist takistust ettevõtluses

“Rahvusvahelise ettevõtlusuuringu AGER 2018 tulemuste järgi unistab eestlane kasumile orienteeritud suurlinnas tegutsevast ärist, kus tal on palgatud personal ning pakutakse pigem teenuseid kui tooteid. Ettevõtjaks saamisest unistab 52 protsenti…